RODO VS FACEBOOK

July 3, 2018 by

Firmy oskarżone są zmuszanie użytkowników do udzielenia zgody na ukierunkowaną reklamę lub rezygnację z usług. Gdy komuś przekazujemy dane, nie ograniczajmy się do działania na podstawie tego przewodnika. Ty natomiast jako właściciel strony jesteś bardziej narażony na spam albo przypadkowo Wspomnieć w tym wypadku można ciekawym stanowisku Niezależengo Centrum Ochrony Danych osobowych Szlezwik-Holsztyn (ULD), które nie mając jurysdykcji nad Facebookiem, w trosce dane osobowe kraju Szlezwik-Holsztyn nakazało podmiotom i instytucjom posiadającym siedzibę na terytorium tego landu, usunięcie ze swoich stron internetowych funkcjonalności lubię” udostępnianej przez Facebook’a oraz zamknięcie stron fanowskich” jako rozwiązań, które są nie do pogodzenia z niemieckim oraz unijnym prawem w zakresie ochrony danych osobowych. . Jeśli więc skorzystamy z jednego z programów wspomagających prowadzenie gabinetu dietetycznego on-line i będziemy na tej stronie wprowadzać dane osobowe naszych pacjentów, to właśnie dokonamy powierzenia danych.
Wyrażam zgodę na używanie przez Grupę OLX sp. z. środków komunikacji elektronicznej oraz telekomunikacyjnych urządzeń końcowych w celu przesyłania mi informacji handlowych oraz prowadzenia marketingu (np. Cudzysłów nieprzypadkowy - jest wiadomo, że mamy czas do maja 2018 by je wdrożyć, ale pewnie w praktyce większość zajmie się tym na ostatnią chwilę lub wcale.
C) Regulamin Płatności SMS, odnoszący się do usługi realizacji płatności, realizowanej na rzecz usługobiorcę przez eCard S.A. z siedzibą w Gdańsku (zob. Obowiązuje ono firmy, które przetwarzają dane osobowe dotyczące osób fizycznych na terenie UE, bez względu na lokalizację tych firm.
Podmiotów leczniczych można bezpowrotnie zniszczyć stukrotnie niższą karą. Cele dla jakich dane są przetwarzane, czyli jest to baza ludzi, którzy zapisali się na mój newsletter, bo chcą dostawać informacje kolejnych odcinkach mojego podcastu. Wdrożyłaś już RODO i Twoja strona internetowa jest już na to gotowa?
Trudno powiedzieć, czy tak rozpisane na części pierwsze zagadnienia dotrą do masowego odbiorcy, czy jak zwykle zostaną po prostu “przeklikane”. Nadrzędnym celem RODO jest zmodernizowanie zasad zawartych w dyrektywie pochodzącej z 1995 roku i dostosowanie wymogów do wyzwań XXI wieku.